Horse Power Mash

Kolay Sindirilebilir Kaliteli Protein

Horse Power Tamamlayıcı Mash Yemi

Yüksek kalorili bir yemdir. İçeriğinde bulunan arpa, mısır, yulaf gibi hammaddeler buharla muamele edilerek ezilmiştir. Bu işlemle nişastanın jelatinleşmesi sağlanmıştır. Jelatinleşmiş nişastanın atlarda sindirile bilirliği artırır. Yemin içeriğinde bulunan meyveler ve melasla yemin lezzeti artırılmıştır. İçerisinde bulunan lisin ve metionin gibi amino asit içeren kaliteli protein ve sindirimi yüksek lif kaynakları sayesinde sağlıklı mide fonksiyonları sağlar. Enerjice zengin, protein, mineral ve vitamin içeri ile dengeli bir yemdir.

Ne zaman kullanılır?

Zayıf atların kilo almasında, satışa çıkacak yarış atlarında, yorgun, iyileşme dönemindeki ve yoğun antrenman temposundaki atlar için idealdir.

Kullanım Önerisi

• Kuru olarak ya da ıslatılarak atlara verilebilir. Islatılacaksa 2 kilo yem 1,5 lt litre sıcak su eklenerek 10 dakika beklendikten sonra atlara verilir.
• Her 100 kg canlı ağırlık için 0,8kg – 1,5 kg ölçeğinde verilmelidir.
• Nişasta içeriği yüksek olduğu için atınızın önünde her 100 kg canlı ağırlık için 1,5 kg ölçeğinde kaliteli kaba yem bulundurunuz.

Karmadaki Hammaddeler

Yulaf, Arpa Flake, Mısır Flake, Keten Tohumu, Yonca Pelet, Soya Küspesi, Buğday Kepeği, Pamuk Tohumu Küspesi, Ayçiceği Tohumu Küspesi 35, Mısır DDGS, Melas, Soya Yağı, Keten Yağı, Havuç Kurusu, Keçi Boynuzu, Dut Kurusu, Elma Kurusu, Armut Kurusu, Kayısı Kurusu, Tuz,Mermer Tozu, DCP, Vitamin – Mineral Premiksi, Toksin Bağlayıcı, Canlı Maya, Propiyonik Asit. GDO’lu Soya ve Mısır Ürünleri İçerir.