Horse Power Mare

Kolay Sindirilebilir Kaliteli Protein

Horse Power Tamamlayıcı Kısrak Yemi

Damızlık kısrakların gebelik dönemde yavruları besleyebilmesi, sağlıklı bir şekilde doğum yapabilmesi, doğumdan sonraki laktasyon döneminde yeterli miktarda süt verebilmesi ve tekrar çiftleşmeye hazır hale gelmesi için hazırlanmış bir yemdir. Ayrıca kısrakların yanında büyümekte olan tayın tüm besin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanmıştır. İçerisinde barındırdığı lisin ve metionin gibi amino asit içeren kaliteli protein ve sindirimi yüksek lif kaynakları sayesinde sağlıklı mide fonksiyonları sağlar. Enerjice zengin, protein, mineral ve vitamin içeri ile dengeli bir yemdir. E Vitamini bağışıklık sistemini güçlendirir.

Ne zaman kullanılır?

Gebelik dönemine girmiş kısrakların ve doğum sonrası tayın anneden ayrılma evresine kadar olan sürede kulanılır.

Kullanım Önerisi

• Damızlık kısraklar için canlı ağırlık, gebelik dönemi ve laktasyon kullanım miktarını değiştirir.
• Ortalama olarak 100 kg için 0,8 kg olarak kabul edilir. Ancak çayırın yetersiz olduğu alanlarda 1,2 kg’a kadar çıkılması önerilir.
• Taylarda normal rasyona ek olarak 0,5 – 1 kg olarak verilmesi önerilir.
• Horse Power Hara Yemi verilirken dışarıdan herhangi bir başka yem katkısı vermeye gerek yoktur.
• Başka bir yemden Horse Power Tamamlayıcı Hara Yemine geçecekseniz kademeli bir şekilde geçiş yapılması gerekmektedir.

Karmadaki Hammaddeler

Yulaf, Arpa Flake, Soya Küspesi, Buğday Kepeği, Mısır kepeği, Keten Tohumu, Soya Kabuğu, Mısır DDGS, Mısır Flake, Yonca Pelet, Pamuk Tohumu Küspesi, Ayçiceği Tohumu Küspesi 35, Melas, Soya Yağı, Keten Yağı, Havuç Kurusu, Keçi Boynuzu, Dut Kurusu, Elma Kurusu, Armut Kurusu, Kayısı Kurusu, Tuz, Mermer Tozu, DCP, Vitamin – Mineral Premiksi, Toksin Bağlayıcı, Canlı Maya, Propiyonik Asit. GDO’lu Soya ve Mısır Ürünleri İçerir.