Hikayemiz

İnsan ve at… 6000 yıl öncesine uzanan; zaferlerle, acılarla ve zorluklarla dolu nice yolların birlikte aşıldığı, kadim bir dostluğun hikâyesi… İnsanın en yakın dostu, asaletin, kudretin ve başarının simgesi at, iyi beslenip sağlıklı olduğu müddetçe insanın en büyük yardımcısı, en gelişmiş silahı olmuş,medeniyetin ve tarihin akışını değiştirmiştir.
İyi bakılan, dolayısıyla sağlıklı olan ve performansını en üst seviyede kullanan at, savaşlar kazandırmış, aşılamaz denilen yolları aşmış, sahibini daima zafere taşımıştır. Bunun farkına varan* insan*, atları * en* iyi, kaliteli ve doğal şekilde beslemek için sürekli araştırmalar yapmış, ‘’yemden öte, doğal bir yakıt üretebilmeyi’’ amaçlamıştır.
Biz Horse Power olarak, bu büyük amaçtan hareketle 2016 yılında çalışmalarımıza başladık. Gücümüzü sektörde 70 yıllık idealist tecrübe İle birleştirdik ve bugün doğal bir* yakıt* olarak tarif edebileceğimiz, sağlıklı, doğal, zengin vitamin ve mineraller içeren Horse Power yemleri ortaya çıkardık. Hazır rasyonlar (karışımlar) halinde sunulan güçlü Horse Power yemlerin içerikleri, atlarınızın performans ihtiyaçlarına, gelişim dönemlerine göre belirlenmiştir.
Her şey en iyi dostlarımıza, en iyi olanı sunmak için…

Kesif yemler atların hayati fonksiyonlarını yerine getirebilmesi, beklenilen verimi (büyüme, gebelik, laktasyon, iş) karşılayabilmesi, hastalıklara karşı koruyabilmesi, dengeli beslenebilmesi için bilgiler ve denemeler sonucu ortaya çıkmış birden fazla hammaddenin karıştırılıp işlem (kırma, öğütme, buharla muamele vb.) görmesi ile oluşturulan yemlerdir.

Yulaf gibi tahıllarla beslenen atlar yaşama ve verim payını tam olarak karşılayamazlar. Çünkü tahılların nişasta ve fosfor içeriği yüksek olmasına rağmen yağ, protein ve kalsiyum içeriği düşüktür. Ayrıca buharla işlem görmemiş tahıllarda bulunan nişastanın atlar tarafından tamamen sindirilebilmesi mümkün değildir. At besleyenler kendi yemlerini (rasyonlarını) hazırlayabilirler. Fakat yemlerde kullanılacak hammaddelerin laboratuvar ortamında analizleri yapılmadığı için sağlıklı sonuçlar meydana gelmez. Bu nedenle analiz yapılmadan hazırlanan rasyonlar atların ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamazlar. İşlem görmemiş bazı yem hammaddeleri antinutrisyonel etkiler gösterir. Bu durum yem hammaddesinin tüketim miktarına göre besin maddelerinin emilimini, atların performanslarını ve sağlığını etkiler. Atların biyolojik durumları durmadan farklılık göstermektedir. Tay dönemi, bir yaş üstü tay dönemi, gebelik dönemi, laktasyon dönemi, çiftleşme dönemi, sahada idman yapan ya da koşan atların dönemi gibi birçok farklı dönem vardır ve her dönemde atların ihtiyacı olan besin madde değerleri birbirinden farklılık göstermektedir. Bu nedenle farklı rasyonlar hazırlanmak zorundadır. Kesif yem üretimi yaparken öncelikle fabrikaya gelen hammaddelerin analizlerini yapıyoruz. Analizler sonucu rasyonlar düzenleyip atların yemden daha iyi yararlanabilmesi için gerekli işlemleri uygulayıp yemleri hazırlıyoruz. Sonrasında hazırlanan yemler tekrar analize tabi tutularak uygun olması durumunda paketleyerek sevkiyatını gerçekleştiriyoruz.

KETEN TOHUMU VE KETEN YAĞI

 

Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri bakımından zengindir. İmmun sistemi güçlendirici, yangı giderici, deri ve tüy parlaklığını sağlamak amacıyla kullanılabilir. Keten yağının sindirilebilirliği yüksektir ve iyi bir enerji kaynağıdır.

 

SOYA FASULYESİ KÜSPESİ VE SOYA FASULYESİ YAĞI

 

Soya fasulyesi küspesi iyi bir protein kaynağıdır. Ayrıca atların hayati fonksiyonlarını etkileyecek lizin aminoasidi bakımından zengindir. Soya yağının sindirilebilirliği yüksektir ve iyi bir enerji kaynağıdır.

Meyve Kuruları

Meyveler şeker oranı ve vitamin, mineral acısından zengindir. Atlara enerji vermesinin yanı sıra atların sevdiği ve tüketmek istediği yem hammaddelerinden biridir.

Vitamin ve Mineral Karmaları (Premix)

Sadece bitkisel kökenli yem hammaddeleri kullanarak hazırlanan rasyonlarda atların vitamin ve mineral ihtiyaçları tam olarak karşılanamaz. Bu yüzden yemlerin içerisine vitamin ve mineral takviyesi eklenmek zorundadır. Ayrıca yemlerin sindirimini ve emilimini artırmak, kıkırdak ve kemik gelişimine destek olmak, tüylerin parlak görünmesini sağlamak ve tırnak sorunları oluşmaması için yemlerin içerisine bazı besin takviyeleri eklenmesi atların sağlıklı yaşam sürmesinde yardımcı olmaktadır. Bu yüzden hazırlamış olduğumuz at yemlerinin yanında ekstra bir yem katkı maddesi verilmesine gerek duyulmamaktadır.

HORSE POWER YEM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Osmaniye Mah. Sığırtmaç Sokak No:7/A Bakırköy / İstanbul - TÜRKİYE

E-Posta

info@horsepower.com.tr

Detaylı Bilgi İçin

T. +90 850 466 04 97